Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Bulqizë, më shumë qen sesa njerëz (Film)

Nga Media 0

Në qendër të Bulqizës ndodh që ka më shumë qen sesa njerëz.

Mund të behen burim aksidenti, por rreziku më i madh është kur në tufë, siç rrëfejnë banorët, qentë kanë sulmuar njerëzit.

Qentë endacakë kanë pushtuar lagjet e Bulqizës, në një situatë që banorët thonë se vjen duke u përkeqësuar me shtimin e numrit të qenve.

I madh e i vogël kërkon ndihmë institucionale në qytet për të zgjidhur problemin e qenve, që me këtë ritëm shumë shpejt mund të tejkalojnë numrin e banorëve në Bulqizë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej