Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Berisha: Kuvendi i pushtuar nga Habilajt, Rama shiti dëshmitarin e mbrojtur

Nga Media 0

Sipas ish-kryeministrit Sali Berisha, Edi Rama ka shitur dëshmitarin e mbrojtur të drejtësisë në dosjen Habilaj (oficeren e policisë).
Njeriu që ka shitur dëshmitarin e mbrojtur të policisë është Edvin Kristaq Habilaj. Pasi mori foton e dokumenteve nga Bledi Habilaj, shkoi te Xhafaj, identifikuan personin dhe shkelën sekretin hetimor.”, akuzoi Berisha.

Pas kësaj ndërhyrje në sallën e Parlamentit Berisha është larguar.

Kuvendi është i pushtuar nga Habilajt. 30 ton drogë në Itali, 300 milionë euro e shndërruan në narko-mazhorancë shumicën. Kjo është dita e turpit kombëtar të këtij parlamenti. Basha ka shprehur si iniciativë për heqjen e plotë të imunitetit, ne jemi plotësisht pro”, deklaroi ai jashtë ambienteve të Kuvendit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej