Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Basha: Presim ministren Kumbaro, shpresojmë që të ketë gjetur çelësin e sallës

Nga Media 0

Aktorët e Teatrit Kombëtar vijojnë që të kundërshtojnë projektligjin e ri të ministrisë së Kulturës për artin dhe zhvendosen te “Turbina”. Regjisori Altin Basha ka ftuar ministren Mirela Kumbaro që ditën e mërkurë në orën 16:00 të vijë në godinën e Teatrit Kombëtar për dialog me artistët.

Jemi gati për dialog. Ditën e mërkurën në 16:00 me kushtet dhe stafin që do ministrja e presim në këtë sallë dhe jo të jetë e mbyllur. Deri tani nuk kemi pasur transparencë. Ministren do ta presim këtu dhe jo në sallë, dhe deri atë ditë shpresojmë që të ketë gjetur çelësin e sallës që është mbyllur. Artsitët nuk mund të jenë të përjashtuar nga projektligji”, deklaroi ai.

http://shqiptarja.com/home/1/debati-p-r-teatrin-basha-presim-t–m-rkur-n-ministren-p-r-dialog-468190.html?pos_2

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej