Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Ademi: Është e vështirë, por gratë munden

Nga Skenderi 0

voltana

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi ka deklaruar se kur u zhvilluan zgjedhjet e përgjithshme të  2013 ka qenë  e vështirë jo vëtëm për të , por të gjithë pasi janë përballur me krimin, ashtu sikur po përballen edhe sot.

Në Lidhjen Demokratike të Gruas, Ademi ka treguar për vështirësite e saj si grua në politikë. Ademi është shprehur se gratë në  zgjedhjet e 2015 janë përballur me një dhunë të vërtetë popullore për të drejtat dhe liritë e votës.

Është e vështirë, por gratë munden, është shprehur kryetarja e bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>