- Advertisement -

TAG

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës

Pjerin Ndreun kryetar i Shoqatës së Bashkive, Voltana Ademi kërkesë Gjykatës: Mos e njihni, ka ndërmarrë hapa në kundërshtim me ligjin

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, ka depozituar në Gjykatë, kërkesën që kjo e fundit, të mos njohë kryetarin aktual të Bashkisë së...

Shkodra përllogarit dëmet e përmbytjes, Ademi: Duhet të përballohen nga Buxheti i Shtetit

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi tha se kanë nisur verifikimin e dëmeve nga vërshimet në zonën e Shkodrës, "në mënyrë që të...

Qeveria s’i përgjigjet përmbytjes në Shkodër, Ademi bën thirrje: Sillni ndihma ushqimore!

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, i ka bërë thirrje qeverisë të ndihmojë zonat e përmbytura me bazë ushqimore për blegtorinë. Në një thirrje...

Voltana Ademi konfirmohet pozitive me koronavirus

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi është konfirmuar pozitive me koronavirus. Mësohet se Ademi është konfirmuar sot me koronavirus pas bërjes së tamponit një...

Aksioni i IKMT, Ademi “ngrin” punën e fadromave në Velipojë: Dua vendimin

IKMT për të dytën ditë ka nisur aksioni i prishjes së objekteve në zonën e plazhit në Velipojë, por është ndërprerë pasi në terren...

Voltana Ademi: Jam në detyrë, deri ditën që kryetari i ri do të bëjë betimin

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, shprehet se është në detyrë deri ditën që kryetari i ri i bashkisë do të bëjë betimin. Në...

Ish-deputeti Spahia mungon në seancë, kërkon lirinë në Apel

Në Gjykatën e Apelit në Shkodër po mbahet seanca në ngarkim të ish-deputetit Bardh Spahia, i cili ka kërkuar lehtësimin e masës së sigurisë...

Voltana Ademi takon ambasadorin Italian: Gjetëm vëmendjen e tij të plotë për shqetësimet tona

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ka falenderuar përzemërsisht Ambasadorin e Republikës së Italisë në vendin tonë i cili zhvilloi sot një takim...

“Nuk e liroj zyrën”/ Ademi: Shumë herët për të dhënë përfundime

Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi thotë se do të qëndrojë në zyrë pasi është duke zbatuar ligjin. Në emisionin Opinion, ajo tha...

DerStandard: Zgjedhje si në komunizëm në Shqipëri

Nga Adelheid Woelfl Në një shkollë të vjetër, të lyer me ngjyrë të kuqe dhe të verdhë, në periferi të fshatit Grudë në Shqipërinë e...

Latest news

Negociatat/ Zaev: Përmbushëm të gjitha kushtet për fillim të bisedimeve

Kryeministri Zoran Zaev në hapjen e Forumit të Parë Ekonomik tha se Maqedonia e Veriut  ka komentuar vendimin e djeshëm të ministrave evropiane. Zaev në...

Bie nga lartësia duke punuar, 59-vjeçari nga Korça dërgohet me helikopter drejt Tiranës

Një 59-vjeçar është plagosur rëndë në Korçë, pasi ka rënë nga lartësia duke punuar. Sipas informacioneve nga policia bëhet e ditur se një shtetas i...

Greqia “ngrin” Marrëveshjen e Prespës, Shqipëria dhe RMV mbeten te “dera”

Një postim në Instagram i kryeminsitrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka shkaktuar reagime të ashpra nga diplomacia greke duke shkuar deri aty...

KQZ zyrtarizon mandatet e 25 Prillit, si bëhet shpërndarja e deputetëve (film)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e thirrur ditën e sotme zyrtarizon mandatet e 25 Prillit për kandidatët dhe partitë politike. Kreu i qeverisë Edi...

Zgjedhjet vendore të 30 qershorit/ Kushtetuesja s’pranon Pjerin Ndreun dhe Erion Veliajn, rrëzon dy kërkesat

Nis shqyrtimi i padisë për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Shoqata e Autonomisë Vendore, e drejtuar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, kërkoi që...
- Advertisement -