Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

20:45/ Rikthehet Champions League

Nga 27-shi 0

Sot në mbrëmje do të luhen ndeshjet e dyta të Champions League në fazën e grupeve dhe parashikohen disa përplasje mjaft interesante. Ndoshta takimi i mbrëmjes do të jetë ai i Dortmundit, ku Borusia do të presë kampionët në fuqi të Realit. Për të dyja skuadrat, kundërshtarët janë një njohje e vjetër, ndërkohë që 90 minutat e rradhës do të jenë ndaj gjermanëve në superformë, aq sa janë ktheyr javët e fundit në makinë golash dhe madrilenëve me problem të brendëshme dhe këtu mjafton të përmendet incidenti i fundit i Ronaldos me trajnerin Zidan. Por edhe Juventusi i Alegrit udhëton për në Zagreb për të gjetur fitoren e parë, pasi më në fund duhet të tregojë që është i gatshëm për titullin e madh.

Kalendari i mbrëmjes së sotme

Grupi E

CSKA Moskë – Totenham

Monako – Bajer Leverkusen

Grupi F

Borusia Dortmund – Real Madrid

Sporting Lisbonë – Legia Varshavë

Grupi G

Kopenhagen – Klub Bruzh

Leiçester – Porto

Grupi H

Dinamo Zagreb – Juventus

Sevilja – Lion

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej