Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zvicra mund të përfaqësohet në “Eurovision” nga një shqiptar (film)

Nga Klodiana 0

Më datën 4 të muajit mars, Zvicra do të shpallë fituesin e festivalit që do të përfaqësojë vendin në “Eurovision”.

Emri më i lakuar për të fituar është ai i shqiptarit Gjon Muharremaj i lindur në Zvicër, i njohur nga të gjithë si Gjon’s Tears shkruan wiwiblogs. Fansat po mbështesin në rrjete sociale këngën e tij “Repondez-moi” dhe janë të bindur se Gjoni do ta përfaqësojë vendin në “Eurovision”.

Fillimisht, Gjoni e bëri për vete publikun shqiptar me pjesëmarrjen në “Albanian’s got talent” kur ishte në moshë të vogël. Ndërsa më vonë mahniti Francën me zërin e tij në “The voice of France”. Shpresojmë shumë që artisti shqiptar t’i bashkohet këtë vit Arilena Arës në “Eurovision”, që këtë vit do të mbahet në Rotterdam.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej