Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zvicër/ Shkatërrohet grupi i trafikimit të heroinës, 14 shqiptarë përfundojnë në pranga

Nga Ejona 0

Gjatë disa operacioneve të nisura në pranverën e 2018-ës, policia dhe ministria friburgeze kanë shkatërruar një trafik të madh heroine, duke arrestuar muajt e fundit 14 shqiptarë.

Ata janë akuzuar për shitjen e dhjetra kilogramëve drogë në Friburg, Bernë, Vaud dhe Gjenevë për një xhiro totale prej një milion frangash.

Nga 14 të ndaluar, 12 janë në paraburgim dhe dy të arrestuar të mbetur janë ekstraduar në Zvicër.

Droga ruhej përkohësisht në vende të fshehura në pyll. Gjatë operacioneve u sekuestruan 8.5 kg heroinë, 10.5 produkte mjekësore për ta prerë, paracetamol dhe kafeinë dhe 50 mijë franga.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej