Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zjarr masiv në përfshin malin e Borshit, digjen sipërfaqe të mëdha kullotash

Nga Ejona 0

Një zjarr i madh ka rënë në orët e vona të pasdites së djeshme në në zonën turistike të Borshit duke djegur një sipërfaqe të madhe kullotash në mal.

Për shkak të terrenit shumë forcat zjarrëfikëse e kanë të vështirë ndërhyrjen për shuarjen e flakëve.

Dyshohet se shkak i rëniës së zjarrit të jenë vetë banorët e zonës, të cilët kanë djegur kullotat.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej