Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zjarr masiv në Librazhd, era ndihmon flakët, digjen pyjet

Nga Klodiana 0

Një zjarr me përmasa të mëdha ka rënë në masivin pyjor midis Malit të Xhyrës dhe Malit të Dardhës. Mësohet se flakët janë përhapur në të gjitha drejtimet për shkak të erës së fortë. Ndërkaq raportohet se ndërhyrja me mjete është e pamundur për shkak të mungesë së rrugës dhe terrenit të vështirë.

Drejt zonës ku ka rënë zjarri janë nisur forca të shërbimit zjarrfikës të bashkisë së Librazhdit dhe banorë të zonës. Paraprakisht dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej