“Yuri Kim shkoi në Theth me 13 bodyguard”, zbulohen destinacionet e preferuara të shqiptarëve (film)

Duhet të lëçisni

Edi Rama fluturon deri në Liban të pozojë me fëmijët që dolën nga kampi famëkeq (film)

U ngut të shkonte në Liban. Shkoi në një hotel luksoz dhe ia sollën katër fëmijë dhe ai filmoi, bëri foto dhe pastaj iku...

Frika nga përhapja e COVID-19 në biblioteka, Kisha e Vienës kthehet në sallë studimi

Kisha Votive e Vienës është transformuar në një ambient ku të gjithë studentët e Universitetit të Vienës mund të shkojnë të dëgjojnë leksionet ose...

Trump kapet me median duke përsëritur 11 herë fjalën “Covid” (film)

Donald Trump mendon se mediat që raportojnë vazhdimisht lajme për COVID-19 kërkojnë vetëm të trembin njerëzit. Gjatë një tubimi në Karolinën e Veriut ai tha:...

Paralajmërimi i frikshëm i NASA-s: Asteroidi pritet të kalojë afër Tokës në orët në vijim

Asteroidi me kodin QD5 2020, i cili sipas NASA-s është me një madhësi sa Piramida e Gizës, pritet të përplaset me tokën në orët...

Turizmi është një nga sektorët më të prekur nga pandemia. Këtë vit ndryshe nga herët e tjera, ky sezon i gjeti shqiptarët brenda kufijve. Kjo gjë bëri që turizmi shqiptar të merrte vëmendje.

Të ftuar në studion e ABC së Mëngjesit, Ergys Vladi dhe Bujar Bardhi kanë folur për guidat e tyre turistike.

“Fundjavat janë shumë mirë, po ditët e javës nuk ka turistë. Po të shohësh Lrujën pa asnjë turistë edhe ‘97 nuk ka qenë kështu. Jashtë Tiranës destinacionet  që kanë pasur më shumë kërkesa perveç lumit të Shalës ka qenë Thethi, pjesa e Tamarës, Lëpushës. Në jug janë drejt Jalës, Dhërmi. Zakonisht nuk shkojnë me agjenci shkojnë vetë në jug”, tha Bardhi.

“Turistët e huaj kur vijnë edhe flenë, dalin, më pas pushojnë. Shqiptarët kur vijnë kalojnë një ditë dhe kthehen në shtëpi. Nuk kanë kohë për më shumë për të eksploruar pazarin. Vetëm në Tiranë janë 133 destinacione për tu vizituar, janë 33 fshatra rrotull dhe ka liqene, lumenj, kala. Gjithashtu kam bërë guida me ambasadorë të huaj, një me katër mbasadorë dhe një me dy. Ambasadorja Yuri Kim ishte me 13 bodygaurdët e saj. Ajo ishte e mahnihur nga Thethi”, u shpreh Vladi./abcnews

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Edi Rama fluturon deri në Liban të pozojë me fëmijët që dolën nga kampi famëkeq (film)

U ngut të shkonte në Liban. Shkoi në një hotel luksoz dhe ia sollën katër fëmijë dhe ai filmoi, bëri foto dhe pastaj iku...

Frika nga përhapja e COVID-19 në biblioteka, Kisha e Vienës kthehet në sallë studimi

Kisha Votive e Vienës është transformuar në një ambient ku të gjithë studentët e Universitetit të Vienës mund të shkojnë të dëgjojnë leksionet ose...

Trump kapet me median duke përsëritur 11 herë fjalën “Covid” (film)

Donald Trump mendon se mediat që raportojnë vazhdimisht lajme për COVID-19 kërkojnë vetëm të trembin njerëzit. Gjatë një tubimi në Karolinën e Veriut ai tha:...

Paralajmërimi i frikshëm i NASA-s: Asteroidi pritet të kalojë afër Tokës në orët në vijim

Asteroidi me kodin QD5 2020, i cili sipas NASA-s është me një madhësi sa Piramida e Gizës, pritet të përplaset me tokën në orët...

Prefekti i Kukësit i ashpër ndaj Task-Forcës: Të infektuarit po dalin në pazar dhe ju s’po bëni detyrën, do mbani përgjegjësi

Prefekti i Kukësit Zenel Kuçana ka kritikuar ashpër drejtuesit e institucioneve kryesore, për të cilët thotë se nuk po e kryejnë si duhet punën...