Xhulia “rrëmben” shumën e majme, ja çfarë ndodhi mbrëmë te Kutia 21 (film)

Duhet të lëçisni

Kosova bojkoton Lojrat Olimpike në Pekin

Kosova ka bojkotuar Lojrat Olimpike në Pekin. Mësohet se Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbështetur vendimin e SHBA-së për bojkotin diplomatik ndaj Kinës. Këshilltari...

Sanksionet e SHBA, reagon Vuçiç: Nuk është asgjë e re, s’ka akuza serioze

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç ka reaguar pasi Millan Radoiçiç, Zvonko Vesellinoviç dhe 11 persona të tjerë , të gjithë serbë nga veriu i Kosovës,...

Dita e Rinisë, Basha: Secili është i shenjtë në individualitetin e vet, jemi të barabartë

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka publikuar në rrjetet sociale momente nga organizimi i sotëm për Ditën e Rinisë. Ndër të tjera, kryedemokrati thekson...

COVID-19, Infektohen 346 qytetarë, 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar 346 të infektuar. Në raportimin ditor të rasteve bëhet e ditur se si pasojë e...

“Ke plane”? Ishte pyetja që moderatori Enkel Demi i drejtoi Xhulias, lojtares së djeshme te Kutia 21. “Patjetër” i tha ajo kur nisi lojën, duke treguar bindjen për të shkuar në shtëpi me një shumë të konsiderueshme parash. Xhulia me profesion hoteliere arriti të fitojë 4 mijë euro, shuma më e madhe e fituar që nga nisja e emisionit në ekranin e ABC-së.

Më e bindur se kurrë dhe e vendosur në atë që kërkonte, Xhula refuzoi herë pas here ofertat nga bankeri Edi Oga. Pasi humbi 10 mijë eurot, Xhulia kishte ende mundësinë për të fituar shumën tjetër më të madhe, 4 mijë euro. Ndërsa në lojë kishin mbetur 150, 500, 1 000 dhe 4 000 euro, ofertat nga bankieri sa vinin e rriteshin.

Emocionet u shtuan dhe loja u bë më e fortë kur mbetën vetëm dy kutitë e fundit, 150 dhe 4 mijë euro. Por as kësaj radhe Xhulia nuk u tundua. Ajo zgjodhi sërish të refuzojë ofertën e bankerit. “Vazhdoj lojën, Kam shumë bindje, thjesht kam ndjesi.”, tha Xhulia duke refuzuar ofertën më të madhe të marrë, 1150 euro dhe duke marrë 4 mijë euro që kishte në kutinë e saj.

/abcnews.al

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Kosova bojkoton Lojrat Olimpike në Pekin

Kosova ka bojkotuar Lojrat Olimpike në Pekin. Mësohet se Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbështetur vendimin e SHBA-së për bojkotin diplomatik ndaj Kinës. Këshilltari...

Sanksionet e SHBA, reagon Vuçiç: Nuk është asgjë e re, s’ka akuza serioze

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç ka reaguar pasi Millan Radoiçiç, Zvonko Vesellinoviç dhe 11 persona të tjerë , të gjithë serbë nga veriu i Kosovës,...

Dita e Rinisë, Basha: Secili është i shenjtë në individualitetin e vet, jemi të barabartë

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka publikuar në rrjetet sociale momente nga organizimi i sotëm për Ditën e Rinisë. Ndër të tjera, kryedemokrati thekson...

COVID-19, Infektohen 346 qytetarë, 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar 346 të infektuar. Në raportimin ditor të rasteve bëhet e ditur se si pasojë e...

Makina bie në humnerë, humb jetën një 17-vjeçari në Bulqizë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Bulqizë pasditen e së mërkurës. Bëhet e ditur se rreth orës 17.00 në Tërbish ka rënë disa...