- Advertisement -

TAG

Edi Oga

“Mosbythëplasja” e pushtetit

Nga Edi Oga Dje, mijëra qytetarëve që menduan të kalojnë një ditë apo një fundjavë në Jug, “u doli qumështi i nënës” gjatë rrugës së...

Partia Demokratike, anija që duhet shpëtuar!

Nga Edi Oga  Këto ditë, në Shqipëri po ndodh një nga proceset më të rëndësishme politike të 30 viteve të fundit; zgjedhjet për kryetar të...

Mosrealizimi i rotacionit politik pas 8 vitesh në pushtet të një partie, i dha fund epokës së “pseudodemokracisë”

Nga Edi Oga Do të kisha preferuar ta mbushja të gjithë kohën time të lirë me art, me shkencë, me natyrë, me lojëra, me biseda...

Kush nuk voton, nuk bën dashuri!

Nga Edi Oga Pas më pak se tri javësh të gjithë qytetarët shqiptarë me të drejtë vote, të drejtë që ia jep në mënyrë të...

U mblodhën gjithë ata burra e gra për të mundur një 7 vjeçar në shah (film)

Quhet Kristian Naska dhe është vetëm 7 vjeç. Është një nga talentet e reja të shahut shqiptar. Ka qenë pikërisht ky vogëlush që e...

Protestat për Klodian Rashën/ Edi Oga: Duhet të ishim ne aty, të rinjtë në shtëpi

Prej shtatë ditësh në Shqipëri po zhvillohen protesta për vrasjen e të riut Klodian Rasha nga një efektiv policie në mesnatë. Të ftuar mëngjesin e...

Të rrethuar nga policia e kësaj (me nder) qeveri dhe ambasadorët

Nga Edi Oga Kemi tmerrësisht shumë policë rrotull nesh. Të gjithë me fytyra të vrerosura dhe gati për të na ndëshkuar. Me gjoba, me shkopinj...

Besimi i keq (18+)

Nga Edi Oga Mua më dhimbset çdo njeri që dhunohet, qoftë civil, qoftë polic. Sidomos, kur janë viktima. Viktima të mospasjes, të edukimit të mangët, viktima...

Prometeu i vaksinës!

Nga Edi Oga Lajmi i madh i fundjavës ishte nisja me urgjencë e TËMADHITFARE për në Amerikë, për të siguruar vaksinën antikovid për popullin e...

A ka menduar ndonjëherë shteti të blejë makinerinë ECMO?

Nga Edi Oga Pyetje për shtetin! A ka menduar ndonjëherë shteti që të blejë dhe të fusë në efiçencë makinerinë ECMO? Është mjeti që bën oksigjenimin...

Latest news

Arrestohen 2 persona dhe procedohen 4 të tjerë për vepra të ndryshme penale në Dibër

Dy persona kanë rënë në pranga dhe katër të tjerë janë proceduar penalisht për vepra të ndryshme penale. 57-vjeçari B.B., banues në Burrel është arrestuar...

Po tentonte të lidhte disa kabuj të energjisë elektrike në oborrin e banesës, vdes 59-vjeçari në Vlorë

Një 59-vjeçar ka humbur jetën në qytetin e Vlorës, pasi ka rënë në kontakt me energjinë elektrike në oborrin e banesës së tij. Mësohet se...

Gjirokastër/ Burri i vë flakën gruas me benzinë, lëndohet edhe vetë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në mesnatë në Gjirokastër, ku burri ka tentuar që të djegë me benzinë gruan e tij, dhe nga...

Kontratat sekrete të Ramës me Pfizer, ja sa lekë paguhet një dozë vaksinë (foto)

Zbulohen kontratat që qeveria shqiptare ka nënshkruar me kompaninë Pfizer-Biontech për blerjen e vaksinave anti-Covid. Mediat gjermane sot kanë zbuluar dokumentet e qeverisë së Shqipërisë...

Vëllamët i kishte marrë malli…

Kryeministri Edi Rama ka ndarë foto nga takimi në Shkup me sivëllezërit e tij udhëheqës të Ballkanit Perëndimor. Ai ka publikuar disa foto, në të...
- Advertisement -