Vuante nga kanceri, ndahet nga jeta këngëtarja e famshme

Duhet të lëçisni

Ndodh e papritura në Gjermani, Dortmundi eliminohet nga skuadra e kategorisë së dytë

Rezultat i bujshëm në Gjermani, pasi St Pauli, skuadër e kategorisë së dytë, ka eliminuar Borusia Dortmund nga Kupa e Gjermanisë. Në fakt, ndeshja e...

Formohet “qeveria e pakicës”, shqiptarët dhe boshnjakët bëhen bashkë në Mal të Zi

Lista Shqiptare, Koalicioni Shqiptar dhe Partia Boshnjake i kanë dhënë mbështetje koalicionit “E Zeza në të Bardhë” për formimin e qeverisë së re në...

Vdekja e 3-vjeçarit në Fier, edukatorja deklaron dy versione të ngjarjes

Lajmi se një 3-vjeçar humbi jetën tragjikisht në një kopsht privat në Fier ka tronditur mbarë opinionin publik. Prindërit e vogëlushit kanë vendosur që...

Vjosa Osmani nuk i toleron kërcënimet e ish-ambasadorit, e denoncon në Polici

Presidentja Osmani ka denoncuar në Polici për kërcënim publik ish-ambasadorin e Kosovës në Maqedoninë e Veriut. Rrethohet nga pesë truproje. Mirëpo siguria e Presidentes...

Ikona e famshme e popit të viteve 1960, Ronnie Spector, është ndarë sot nga jeta. Ajo ka ndërruar jetë në moshën 78-vjeçare  dhe lajmin e ka bërë të ditur familja e saj në një deklaratë publike.

Ata kanë treguar se këngëtarja vuante prej kohësh nga kanceri. “Engjëlli ynë i dashur Ronnie, u largua paqësisht nga kjo botë sot pas një beteje të shkurtër me kancerin. Ajo ishte me familjen dhe në krahët e bashkëshortit të saj, Jonathan. Ronnie e jetoi jetën e saj me një vezullim në sy, një qëndrim të çuditshëm, një sens humori dhe një buzëqeshje në fytyrën e saj”, thuhet në deklartë.

Ronnie Spector, formoi grupin “The Ronettes” në vitin 1961, së bashku me motrën e saj dhe një kushërirë ndërsa ishte ende adoleshente. Grupi i vajzave u bë gjithashtu jashtëzakonisht i popullarizuar në Angli, ku Ronettes kryesuan lista të tilla si Rolling Stones dhe Eric Clapton dhe The Yardbirds. Grupi u shpërbë në vitin 1967.

Menjëherë pas Ronnie u martua me Phil Spector, me të cilin ajo pati një marrëdhënie të trazuar. Çifti u divorcua në vitin 1974. Nga mesi i viteve 1970, Ronnie Spector kishte nisur një karrierë të re si artiste solo.  Edhe pse ajo nuk arriti më kurrë kulmin e saj të viteve ’60, ajo u kthye në radio “Top 40” duke kënduar me Eddie Money në hitin e tij të vitit 1986, “Take Me Home Tonight”. Ronnie Spector vazhdoi të regjistronte muzikë dhe të performonte deri në të 70-at e saj.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Ndodh e papritura në Gjermani, Dortmundi eliminohet nga skuadra e kategorisë së dytë

Rezultat i bujshëm në Gjermani, pasi St Pauli, skuadër e kategorisë së dytë, ka eliminuar Borusia Dortmund nga Kupa e Gjermanisë. Në fakt, ndeshja e...

Formohet “qeveria e pakicës”, shqiptarët dhe boshnjakët bëhen bashkë në Mal të Zi

Lista Shqiptare, Koalicioni Shqiptar dhe Partia Boshnjake i kanë dhënë mbështetje koalicionit “E Zeza në të Bardhë” për formimin e qeverisë së re në...

Vdekja e 3-vjeçarit në Fier, edukatorja deklaron dy versione të ngjarjes

Lajmi se një 3-vjeçar humbi jetën tragjikisht në një kopsht privat në Fier ka tronditur mbarë opinionin publik. Prindërit e vogëlushit kanë vendosur që...

Vjosa Osmani nuk i toleron kërcënimet e ish-ambasadorit, e denoncon në Polici

Presidentja Osmani ka denoncuar në Polici për kërcënim publik ish-ambasadorin e Kosovës në Maqedoninë e Veriut. Rrethohet nga pesë truproje. Mirëpo siguria e Presidentes...

Kupa e Italisë/ Juventus në avantazh, Cuadrado ekzekuton saktë goditjen e dënimit

Dy gola në dy minuta për Juventus-in, por vetë m njëri ka qenë i vlefshëm. Bardhezinjtë kanë kaluar në avantazh në minutën e 25-të kundër...