Vranë dhe zhdukën trupin e shqiptarit, katër italianët kërkojnë pafajësi

Duhet të lëçisni

Skandali me Nraghetën, memet bëjnë xhiron e rrjetit (Foto)

Pas skandalit të përgjimeve të mafias së frikshme, Ndragheta, memet bëjnë xhiron në rrjetet sociale. Në qendër të memeve mbetet Erion Veliaj, kryebashkiak i Tiranës,...

Po investonte në Shqipëri/ Princit të mafies i sekuestrohen qindra mln euro

Sipërmarrësit kalabrez Antonio Gallo, i arrestuar si pjesë e grupit mafioz italian Ndragheta, i janë sekuestruar të  dielën të gjitha paratë  cash që kishte...

Përmbyten mbi njëmijë hektarë në Shkodër, ngrihet 75 cm niveli i ujërave nga Drini

Bashkia e Shkodrës ka njoftuar se ka shkuar në 133- ha, toka e përmbytur dhe kërkohet që nga Drejtoria e Ujitjes dhe Kullimit Lezhë...

Plagosi rëndë në kokë një të mitur, arrestohet 19-vjeçari në Fier

Policia e Fierit ka arrestuar një 19-vjeçar në Fier, pasi ka plagosur rëndë në kokë një të mitur. Mësohet se i riu E. R.,...

Kanë kërkuar pafajësinë e lirinë e tyre të plotë në Gjykatën e Apelti, katër italianët e arrestuar me akuzën e vrasjes dhe zhdukjes së trupit të shqiptarit Astrit Lamaj, 42 vjec i cili u gjet i murosur në një vilë në provincën e Milanos.

Mes të arrestuarve dhe ish e fejuara e tij 63 vjecarja siciliane Carmela Schiacchitano, që sipas prokurorisë së Monzës është porositësja e vrasjes së Astrit Lamaj, i cili ishte zhdukur që në janar të 2013.

Sipas prokurorëve italianë Carmela pasi kishte marrë autorizimin nga klani i mafiaa siciliane të Cosa Nostras në qytezën e Riesit, e cila ishte dhe vendlindja e saj, kishte organizuar vrasjen e 42 vjecarit shqiptar.

Motivi i vrasjes është hakmarrja e Carmelës pas vendimit të shqiptarit për të ndërprerë lidhjen e tyre dashurore që vazhdonte prej gati një viti.

Por dhe zhdukja e disa bizhuterive me vlerë 100 mijë euro për të cilat Carmela mendonte se ia kishte grabitur ish i fejuari i saj. Mbi këtë fakt për mediat italiane, banorët e Riesit, komentojnë se Carmela ishte mjaft e pasur dhe zhdukja e bizhuterive i interesonte shumë pak.

Ndërkohë prokrurorët italianë kanë zbardhur një tjetër informacion interesant mbi jetën e Carmela Schiacchitano, e cila në profilin e saj në Facebook identifikohej me Rosy Abate një personazh mjaft popullor i një filmi të sukseshëm italian.

Astu si Rosy dhe Carmela kishte lindur në një familje mafioze siciliane. e pas vdekjes së vëllezërve ishte bërë kapo e aferve kriminale të familjes së saj.

Foto profili i saj në Facebook mbane fotografinë e Rosy Abates.

Trupi i shqiptarit Astrit Lamaj u gjet 6 vite nga zhdukja e tij, i murosur në një vilë të ‘800 në komunën Senago në provincën e Milanos e pas rrëfimit të të burgosurit Carmelo Arlota që së bashku me vëllain e tij qenë pjesëmarrës në këtë krim.

Sipas rëfimit të tij ekzekutori material i vrasjes së shqiptarit të cilit63 vjecarja Carmela Schiacchitano, i kishte kërkuar eleminimin e ish të fejuarit të saj, ishte italiani Giuseppe Cammarata./Oranews

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Skandali me Nraghetën, memet bëjnë xhiron e rrjetit (Foto)

Pas skandalit të përgjimeve të mafias së frikshme, Ndragheta, memet bëjnë xhiron në rrjetet sociale. Në qendër të memeve mbetet Erion Veliaj, kryebashkiak i Tiranës,...

Po investonte në Shqipëri/ Princit të mafies i sekuestrohen qindra mln euro

Sipërmarrësit kalabrez Antonio Gallo, i arrestuar si pjesë e grupit mafioz italian Ndragheta, i janë sekuestruar të  dielën të gjitha paratë  cash që kishte...

Përmbyten mbi njëmijë hektarë në Shkodër, ngrihet 75 cm niveli i ujërave nga Drini

Bashkia e Shkodrës ka njoftuar se ka shkuar në 133- ha, toka e përmbytur dhe kërkohet që nga Drejtoria e Ujitjes dhe Kullimit Lezhë...

Plagosi rëndë në kokë një të mitur, arrestohet 19-vjeçari në Fier

Policia e Fierit ka arrestuar një 19-vjeçar në Fier, pasi ka plagosur rëndë në kokë një të mitur. Mësohet se i riu E. R.,...

Gjermania blen e para në BE ilaçin e antitrupave, 200 mijë doza gati për përdorim te qytetarët

Ka disa vaksina kundër Coronës, por shumë pak ilaçe efektive për të sëmurët. Ministri gjerman i Shëndetësisë vendosi tani për blerjen e 200.000 dozave...