Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vodhën armë nga baza ushtarake e Pashalimanit, dënohen me burg 4 punonjësit

Nga Ejona 0

Gjykata e Vlorës ka dënuar me burg 4 punonjësit e arrestuar disa muaj më parë pasi vodhën armë nga baza ushtarake e Pashalimanit.

Të dënuar janë shtetasit si më poshtë:

Ardit Ramaj u dënua me 16 muaj burg, Lesko Ramosaco u dënua po ashtu me 16 muaj burg, Ervis Memsulaj u dënua me 20 muaj burg, dhe Edlir Nelajn u dënua me 12 muaj burg nën akuzën e shpërdorimit të detyrës.

Gjykata vendosi për Edlir Nelaj që dënimi me burg të konvertohet në 200 orë punë në interees publik.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej