Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vizita e Vuçiç, Zaev dhe Djukanoviç në Shqipëri, Rama i tregon zonat e dëmtuara nga tërmeti (film)

Nga Ejona 0

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç, kryeministri maqedonas Zoran Zaev dhe presidenti i Malit të Zi Milo Djukanovic kanë ardhur në Shqipëri në kuadër të samitit për “Mini-shengenin Ballkanik”.

Ndërkohë ditën e sotme kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga drejtuesi qëndror i operacionit të emergjencës, Bledi Çuçi së bashku me Vuçiç, Zaev dhe Djukanovic kanë vizituar nga afër zonat e prekura nga tërmeti në Durrës.

Mbrëmjen e djeshme, takimi i tyre është shoqëruar me protesta, ku qindra qytetarë dhe anëtarë të Lëvizjes Vetëvendosje kanë protestuar me pankarta në dorë kundër pranisë së Vuçiç në Tiranë.

#TiNukDoJeshKurrëVetëm🤗👐🏿🇦🇱Durrës – Vizitë në zonat e prekura nga termeti.Takimi i 3-të Rajonal për Ballkanin PerëndimorTiranë, 20-21 Dhjetor 2019

Publiée par Edi Rama sur Vendredi 20 décembre 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej