Vijojnë mjekimet mister të kampionit Michael Schumacher, transportohet me urgjencë në Paris

Duhet të lëçisni

Ministri i jashtëm gjerman vetëizolohet, anëtari i stafit rezulton pozitiv me koronavirus

Ministri i Punëve të Jashtme në Gjermani, Heiko Mass është vetëizoluar pasi një anëtar i stafit të tij të sigurisë ka rezultuar pozitiv me...

Basha thumbon kryeministrin: Më parë dilte live në Facebook, tani është zhdukur pa lënë gjurmë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur në takim mjekët dhe ekspertët e shëndetësisë në selinë e PD për të folur për problematikat...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit “padit” në Danimarkë kryeministrin Edi Rama, merr menjëherë përgjigje

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit thotë se ka kërkuar nga institucionet e shtetit danez të hetohen veprimet që çuan në shembjen e Teatrit Kombëtar. Ministrit...

Shpërthen cisterna me benzinë në Nigeri, të paktën 23 viktima, përfshirë studentë

Të paktën 23 persona, përfshirë studentë, u vranë pas një shpërthimi të cisternës në shtetin Kogi, Nigeria qendrore të Mërkurën, tha policia lokale. Idris Fika...

Kampioni botëror Michael Schumacher ka mbërritur sot në Paris, në spitalin europian Georges Pompidou, në Departamentin Kirurgjisë Kardiovaskulare për një kurë e cila po mbahet sekrete.

Mësohet se Michael mbërriti në spital me ambulancë i shoqëruar nga një dyzinë mjekësh dhe asistentësh.

Le Parisien jep detaje sa i takon shtrimit urgjent në spital të Michael Schumacher.

Ai ishte i mbuluar komplet me një mbulesë blu për të mos ju dukur asnjë pjesë e trupit për ruajtjen e intimitetit. Ai gjithashtu ishte i shoqëruar edhe nga mjeku Gerard Saillant, mik personal i pilotit.

Dyshohet se bëhet fjalë për një tranfuzion të qelizave burimore të gjakut. Trajtimi pritet të ketë filluar mëngjesin e sotëm në mënyrë që piloti të largohet nga spitali të nesërmen.

Sipas mediave të huaja, Schumacher është trajtuar më shumë se dy herë në Paris, hera e fundit ishte pranverën e kaluar.

Misteri rreth kushteve shëndetësore të kampionit botëror 7 vjeçar është gjithmonë edhe më i madh. Shërbimet e tij shëndetësore janë kryer në mënyra të fshehura, me helikopter, rregjistrim me emër tjetër në spital dhe një ekip shumë i besueshëm që e rrethon.

Kujtojmë se Schumacher pësoi një aksident në 29 dhjetor 2013, kur goditi një shkëmb me kokën e tij gjatë një zbritjeje nga mali.

Ai u dërgua menjëherë në spitalin e Grenoble, me një “plagë të rëndë të kokës”, dhe ndonëse u operua menjëherë gjendja e tij mbeti kritike.

Pas dy operacionesh, katër javësh gjendje kome artificiale dhe disa muaj në kujdes intensiv, Schumacher u largua nga spitali Grenoble për në spitalin Vaud’s Lausanne në qershor 2014, dhe më pas u kthye në shtëpinë e tij zvicerane në Gland, në brigjet e Liqenit të Gjenevës.

Vila e tij tashmë është shndërruar në një qendër trajtimi të teknologjisë së lartë, por edhe në një kala në të cilën jeton së bashku me bashkëshorten e tij Corinna.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

Ministri i jashtëm gjerman vetëizolohet, anëtari i stafit rezulton pozitiv me koronavirus

Ministri i Punëve të Jashtme në Gjermani, Heiko Mass është vetëizoluar pasi një anëtar i stafit të tij të sigurisë ka rezultuar pozitiv me...

Basha thumbon kryeministrin: Më parë dilte live në Facebook, tani është zhdukur pa lënë gjurmë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur në takim mjekët dhe ekspertët e shëndetësisë në selinë e PD për të folur për problematikat...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit “padit” në Danimarkë kryeministrin Edi Rama, merr menjëherë përgjigje

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit thotë se ka kërkuar nga institucionet e shtetit danez të hetohen veprimet që çuan në shembjen e Teatrit Kombëtar. Ministrit...

Shpërthen cisterna me benzinë në Nigeri, të paktën 23 viktima, përfshirë studentë

Të paktën 23 persona, përfshirë studentë, u vranë pas një shpërthimi të cisternës në shtetin Kogi, Nigeria qendrore të Mërkurën, tha policia lokale. Idris Fika...

Gjermania në valën e dytë të COVID-19? Rriten ndjeshëm shifrat e infektimeve të reja në 24 orët e fundit

Ashtu si në Britaninë e Madhe dhe shumë vende të tjera europiane, edhe në Gjermani shifrat e infektimeve të reja janë rritur ndjeshëm ditët...