Verë Sangria me shegë e mollë jeshile

Duhet të lëçisni

Moti i keq, pezullohet lundrimi në Vlorë

Ashtu siç ishte parashikuar, moti i keq ka përfshirë vendin gjatë kësaj të premteje dhe pritet të vijojë edhe nesër. Nisur nga rrethanat e krijuara...

Shenja plumbash kudo, brenda shtëpisë ku Lefter Zhidru luftoi me policinë (Film)

I ngjajnë një skenë të vërtetë lufte pamjet nga brenda shtëpisë së Lefter Zhidrut, në të cilën ai u përplas me armë një ditë...

Naftëtarët e Ballshit paralajmërojnë grevë urie

Naftëtarët e Ballshit i janë rikthyer protestave për shkak se nuk kanë marrë asnjë zgjidhje, për pagat dhe rikthimin në punë. Ata theksojnë se prej...

Dhunë dhe divorce, psikologët: Shkatërrimi i familjes Zhidru, rrënjët në mentalitetin e shoqërisë (Film)

Lefter Zhidru, i cili u ekzekutua nga RENEA ditën e djeshme në Elbasan pasi lëndoi dy të rinj dhe terrorizoi një lagje të të...

 

Përbërësit

1 (750 ml) shishe verë të  kuqe Sangria
1 mollë, e qeruar e prere ne feta
1 portokall, me feta ose katrore
Farat e nje shege
1/2 filxhan lëng shege
1/2 filxhan lëng molle
1/4 filxhan brandy
1-3 lugë mjaltë ose agave ose sheqer diabetik sipas dëshirës, për shije (nëse është e nevojshme, në varësi mund të përdorni vetem ëmbëlsinë e lëngjeve tuaj më lart)
Garniturë opsionale: fara shtesë shege dhe molle

Udhëzime:

Në një shtambë të madhe, perzijeni gjithë përbërësit së bashku deri sa të kombinohen, duke shtuar në sasinë që ju dëshironi  mjaltin dhe verën Sangria.
Mbulojeni dhe ftoheni në frigorifer për të paktën 2 orë (ose deri në 24 orë), në mënyrë që shijet  të përzihensë bashku.
Shërbejeni të ftohtë, me akull shtesë dhe fruta nëse dëshironi.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

Moti i keq, pezullohet lundrimi në Vlorë

Ashtu siç ishte parashikuar, moti i keq ka përfshirë vendin gjatë kësaj të premteje dhe pritet të vijojë edhe nesër. Nisur nga rrethanat e krijuara...

Shenja plumbash kudo, brenda shtëpisë ku Lefter Zhidru luftoi me policinë (Film)

I ngjajnë një skenë të vërtetë lufte pamjet nga brenda shtëpisë së Lefter Zhidrut, në të cilën ai u përplas me armë një ditë...

Naftëtarët e Ballshit paralajmërojnë grevë urie

Naftëtarët e Ballshit i janë rikthyer protestave për shkak se nuk kanë marrë asnjë zgjidhje, për pagat dhe rikthimin në punë. Ata theksojnë se prej...

Dhunë dhe divorce, psikologët: Shkatërrimi i familjes Zhidru, rrënjët në mentalitetin e shoqërisë (Film)

Lefter Zhidru, i cili u ekzekutua nga RENEA ditën e djeshme në Elbasan pasi lëndoi dy të rinj dhe terrorizoi një lagje të të...

“Yuri Kim shkoi në Theth me 13 bodyguard”, zbulohen destinacionet e preferuara të shqiptarëve

Turizmi është një nga sektorët më të prekur nga pandemia. Këtë vit ndryshe nga herët e tjera, ky sezon i gjeti shqiptarët brenda kufijve....