Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vendimi për negociatat/ Ish-ministri Bushati: Për të ardhur keq

Nga Klodiana 0

Ish-ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati ka reaguar pas vendimit të BE për Shqipërinë, që përcakton se vendimi për çeljen e negociatave do të jepet në tetor të këtij viti.

Në një postim në “Twitter”, Bushati thotë se shtetet anëtare të BE-së nuk iu përmbajtën përfundimeve të qershorit të vitit të kaluar të cilat përcaktojnë edhe rrugën drejt hapjes së negociatave të pranimit me BE në këtë qershor.

“Është për të ardhur keq që # Shtetet Anëtare të BE-së nuk u përmbajtën përfundimeve të qershorit 2018, të cilat përcaktojnë rrugën drejt hapjes së negociatave të pranimit me 🇦🇱 në qershor 2019! Megjithatë, rruga mbetet e hapur për tetor 2019 dhe është e angazhuar për reformat lidhur me BE. # Albania4EU”, shkruan Bushati.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej