Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vasili: Gjiknuri provokon bllokimin e Reformës Zgjedhore

Nga Klodiana 0

Pas tryezës politike për Reformën Zgjedhore, e cila zhvilloi sot mbledhjen e radhës, me praninë e të gjitha forcave politike, ka reaguar nënkryetari i LSI, Petrit Vasili.

Vasili shkruan në “Facebook” se Damian Gjiknuri, i cili është bashkëkryetar i tryezës politike për Reformën Zgjedhore, po provokon bllokimin e kësaj reforme.

“Damian Gjiknuri provokon bllokimin e Reformës Zgjedhore! është e qartë që Gjiknuri dhe Rama kanë vetëm një mision të bllokojnë reformën zgjedhore.

Gjiknuri kërkon të bllokojë tranparencën e votës së lirë dhe të ndershme duke u fshehur pas pallavrave edramiste për reformën në drejtësi dhe shashkave propagandistike bajate.

Gjiknuri kërkon të pengojë propozimet e opozitës së bashkuar për reformën zgjedhore, për pastrimin e zgjedhjeve të ardhshme nga llumi i turpit të dosjes 184 dhe 339.

Gjiknuri e Rama si peng të “çunave problematike” të Dibrës dhe të Shijakut kanë vetëm një interes atë që të bllokojnë me çdo formë reformën zgjedhore.

Rilindja nuk e bllokon dot reformën zgjedhore edhe sikur në vend të Gjiknurit të sjellë furgonin e “çunave problematike””, shkruan Vasili.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej