Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Universitetet nisin mësimin online (film)

Nga Ejona 0

Pas shkollave 9-vjeçare dhe atyre të mesme, mësimet dhe leksionet do të jepen “online: dhe për universitetet.

I pari që e nisi këtë metodë është Universiteti “Aleksandër Moisiu” në Durrës. Përmes platformave si Google Classrom, Zoom apo Eztalks ofron për studentët leksione online.

Lajmi është bërë i ditur nga ministrja e Arsimit, Besa Shahini,  e cila sqaron se 30 module janë tashmë online dhe 2,000 studentët e parë kanë filluar mësimin.

Universiteti “Aleksandër Moisiu”, Durrës ka filluar mësimin online duke përdorur platformat falas si Google Classrom, Zoom apo Eztalks. 30 module janë tashmë online dhe 2,000 studentët e parë kanë filluar mësimin. Bravo #UAMD 👏🏻

Publiée par Besa Shahini sur Jeudi 19 mars 2020

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej