Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ulsi Manja, njeriu i Reformës në Drejtësi në doktoraturë argumenton shkencërisht: Na duhet inspektimi i mjedisit, se po na dalin fëmijët çyryk

Nga 27-shi 0

Ulsi Manja, një nga njerëzit kyç të Reformës në Drejtësi, propozuesi i Arta Markut për Prokurore të Përgjithshme të Përkohshme, ligjvënës dhe kryetar i Komisionit të Ligjeve në temën e tij të doktoraturës për mbrojtjen e mjedisit, por të tjerave me argumenta shterrues shpjegon përse duhet bërë inspektimi i mjedisit, në mënyrë që mos të na dalin fëmijë çyryk, duke u nisur nga shprehja popullore gjithëkohore, “frika ruan vreshtin”

Ja disa teza të këtij punimi shkencor:

“Inspektimi në veçanti, është një pjesë e rëndësishme e mbrojtjes së mjedisit, pasi në këndvështimin tim është çelësi i çdo gjëje, nisur nga shprehja popullore gjithëkohore, “frika ruan vreshtin”.
Nga ana tjetër, mendoj se reformimi i sistemit të inspektimit për të gjitha fushat në një inspektoriat të vetëm do të ishte zgjidhja efektive e inspektimit, sepse një fjalë popullore e vendit tonë thotë “disa mami e nxjerrin fëmijën çyryk”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej