Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

UEFA: Rusia dhe Kosova nuk do të luajnë kundër njëra-tjetrës

Nga Klodiana 0

UEFA nuk do të lejojë që Rusia të ndeshet me Kosovën në asnjë kompeticion europian për shkak të “rreziqeve mbi sigurinë”.

Ishin vetë rusët që bënë hapin e parë, duke i kërkuar UEFA-s që të shtyhej ndeshja e futbollit të femrave mes dy përfaqësueseve për kualifikueset e Euro 2021. Takimi ishte programuar për t’u zhvilluar që në 4 tetor në Prishtinë. Por pas kërkesës së Rusisë, ajo ndeshje, si edhe ndeshja e kthimit e programuar për datën 9 qershor 2020, u vendos që do të zhvillohen në “fushë neutrale”.

Nisur nga ky rast, UEFA gjithashtu vendosi përfundimisht që të dy skuadrat nuk do të luajnë më kundër njëra-tjetrës në asnjë kompeticion europian të organizuar nga UEFA, deri në një njoftim të dytë.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej