Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tropoja, qyteti më i ri që i shtohet hartës së koronavirusit në Shqipëri (film)

Nga 27.al 0

Hartës së koronavirusit në Shqipëri i është shtuar edhe Tropoja gjatë 24 orëvë të fundit janë shënuar dy raste.

Mjekja e ISHP, Eugena Tomini në një daje për mediat njftoi se gjatë 24 orëvë të fundit janë konstatuar 28 raste të reja me koronavirus duke e çuar numrin total të të prekurve në 174.

Në spitalin Infektiv dei më tani janë shtruar 73 persona, 3 prej të cilëve janë në terapi intensive. 2 prej tyre janë të intobuar.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive, është si vijon:
– Tirane 102 raste
– Durres 10 raste
– Lushnje 4 raste
– Elbasan 5 raste
– Rrogozhine 2 raste
– Fier 18 raste
– Kavaje 4 raste
– Korce 11 raste
– Vlore 5 raste
– Shkoder 3 raste
– Lezhe 4 rast
– Berat 1 rast
– Has 2 raste
– Kruje 1 rast
-Tropoje 2 raste

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej