Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tritan Shehu: Ja pse u vu Gent Cakaj në krye të diplomacisë dhe kë po terrorizon

Nga Media 0

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu i ftuar në emisionin “Arena” në RTV ORA, tha se deklaratat e Gent Cakajt për të shkarkuar disa punëtorë të Ministrisë së Jashtme janë presione për t’i mbyllur gojën ambasadorëve.

Tritan Shehu: Janë veprime krejtësisht të paligjshme, të cilat bien ndesh me ligjin, me etikën e trupit diplomatik edhe me principet e demokracisë, sepse janë veprime që kërkojnë të terrorizojnë trupën diplomatike, sepse më pas kjo trupë diplomatike nuk shprehet kur kërkohet të marrin pozicione kundër interesave kombëtare siç është çështja e kufijve midis Kosovës dhe Serbisë, dhe prandaj është vënë ky zëvendësministër i Jashtëm. 

Është vënë pikërisht që të fusë politika që kanë lindur në Beograd dhe janë të shpërndara nga tellallët e Beogradit në Prishtinë dhe Tiranë. 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej