Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Transportonte kokainë me banane/ Gjykata gjermane vendos ekstradimin e Arbër Çekaj në Shqipëri

Nga Ejona 0

Është ekstraduar në Shqipëri pronari i kompanisë “Arbri Garden”, i kapur para afro një viti e gjysëm me 613 kilogramë kokainë.

Bëhet fjalë për shtetasin Arbër Çekaj, i cili eksportonte kokainë në kontenierë me banane  nga Kolumbia.

Vendimi mësohet se është marrë 20 ditë më parë nga Gjykata gjermane, ndërkohë që Arbër Çekaj kishte bërë disa herë kërkesë për azil në Gjermani, me argumentin se në Shqipëri i rrezikohej jeta.

Ndërkohë që kjo kërkesë nuk është marrë ende në shqyrtim nga pala gjermane.

Në rat ekstradimi, Arbër Çekaj, do të duhet të japë shpjegime për sasinë e kapur të drogës, që shkon në vlerën e 180 milion eurove.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej