- Advertisement -

TAG

ekstradim

Shqipëria i dorëzon Italisë 9 të superkërkuarit, akuzohen për krime të rënda

Ditën e sotme janë ekstraduar drejt Italisë 9 persona të cilët ishin në kërkim nga shteti italian. Bëhet me dije se të ekstraduarit janë shtetas...

Ekstradohet nga Franca 45-vjeçari, mashtroi avokatin me 3000 euro

Ekstradohet nga Franca 45-vjeçari Ilir Kello. 45-vjecari nga Bilishti i Devollit është dënuar në mungesë me 6 vjet burg nga autoritetet e drejtësisë së...

Hungari/ Arrestohet shtetasi serb, dyshohet për krime lufte në Kosovë

Një shtetasi serb i është kërkuar një urdher ndalimi 40-ditor për ekstradim nga gjykata e Budapestit në Hungari. Ekstradimi i tij është kërkuar nga autoritetet...

Ekstradimi i fshehtë i mësuesit turk/ Reagimi i ashpër i eurodeputetes ndaj Ramës: Respektoni ligjin

Vendimi i qeverisë shqiptare për të dëbuar një mësues turk, anëtar i lëvizjes gyleniste është gjykuar ashpër eurodeputetja rumune Ramona Strugariu. Kjo e fundit reagoi...

I dyshuar si autor i një vrasje në Vlorë, Interpol Tirana ekstradon nga Milano 32 vjeçarin shqiptar

Një 32 vjeçar shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar i dyshuar për vrasje është ekstraduar nga Milano drejt vendit tonë. Shtetasi me iniciale E.A. ishte...

Vrau djalin e xhaxhait për 12 mijë lekë, ekstradohet nga Britania kuksiani

Ekstradohet nga Britania, kuksiani Granit Shehu i shpallur në kërkim ndërkombëtar për vrasjen e kushëririt të tij rreth katër vite më parë. I riu rezulton i...

I dënuar me burg pasi tentoi të vriste dy persona, ekstradohet nga Franca 20-vjeçari shqiptar

Një shtetas shqiptar i dënuar për tentativë vrasjeje një vit më parë, është ekstraduar ditën e sotme nga Franca nga interpoli shqiptar. I ekstraduari është...

Shpërndanin drogë me vlerë mbi 20 mijë paund, arrestohen dy të rinjtë shqiptarë në Angli (foto)

Dy të rinj shqiptarë janë arrestuar nga policia angleze me qëllim ekstradimin në Shqipëri të akuzuar si shpërndarës kokaine dhe marijuane me vlerë më...

Vrau çiftin në gjumë për 150 dhrahmi, ekstradohet autori i tretë i krimit makabër

Interpoli ka kthyer për të vuajtur dënimin me burgim të përjetshëm në Shqipëri, Viktor Pelivanin, autorin e tretë të “Masakrës së Mbrostarit”, që ndodhi...

Gjykata e Apelit në Shkodër bllokon ekstradimin e Ilir Bajrit në Itali

Gjykata e Shkodrës ka bllokuar ekstradimin e Ilir Bajrit në Itali. Pjesëtari i grupit Bajri, Ilir Bajri u arrestua nga operacioni i një viti më...

Latest news

Zgjerimi i Greqisë me 12 milje në Jon/ Rama bie dakort me Dendias dhe tregon zgjidhjen

Gjatë konferencës me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias, kryeministri Edi Rama ka treguar rrugën se si Greqia do të mund të zgjerohet me...

Procedohet nga policia, Shpëtim Idrizi nga komisariati nr.1: Të arrestuarit janë ndarë në disa komisariate (film)

Lidhur me procedimin dhe arrestimet e mbështetësve të PDIU në protestë që janë bërë nga policia e shtetit, ka reaguar kreu i PDIU Shpëtim...

Protesta e PDIU, arrestohen disa nga simpatizantët, procedohen penalisht Shpëtim Idrizi, Mesila Doda dhe Bojken Abazi (film)

Ditën e sotme PDIU ka protestuar kundër vizitës së ministrit të Jashtëm, Nikos Dendias, teksa simpatizantët e saj janë marrë zvarrë nga policia, e...

DW: A do të ketë një marrëveshje Greqi-Shqipëri për detin Jon?

Kreu i diplomacisë greke Nikolaus Dendias takohet sot me autoritetet drejtuese të Shqipërisë. Vizita e Dendias nis me takimin me Ministrin e Jashtëm në...

Tensione te protesta e PDIU, Doda: 24 persona u arrestuan me urdhër direkt nga ministri Lleshi

Protestuesit e shoqatës “Çamëria”, mbështetesit e PDIU janë bllokuar gjatë rrugës drejt kryeministrisë nga policia, ku shihen momentet e përplasjes mes aktivistëve dhe efektivëve,...
- Advertisement -