Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tragjike në Turqi/ Orteku i borës i merr jetën 33 persona

Nga Ejona 0

Në Van të Turqisë nje ngjarje tragjike ka ndodhur mesditën e sotme, ku një ortek bore ra në një autostradë malore ku humbën jetën 33 persona.
Ministria e Brendshme tha se në autostradë ndodheshin rreth 300 pjesëtarë të ekipeve të shpëtimit, që po merreshin me pasojat e një orteku tjetër që ra mbrëmjen e së martës dhe la së paku pesë njerëz të vrarë.
Autoritetet nuk kanë ende informacione se sa persona mbeten të bllokuar nën borë.
Kërkimet dhe përpjekjet e shpëtimit janë duke vazhduar, por raportohet se ato po pengohen nga mjegulla, bora dhe era e fortë.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej