Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tragjike në Paris/ Pallati shpërthen në flakë, humbin jetën tre persona

Nga Ejona 0

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qendër të Parisit, ku një ndërtesë ka shpërthyer nga zjarri në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Mësohet se tre persona kanë ndërruar jetë ndërsa një tjetër u plagos rëndë. Një nga viktimat vdiq pasi u hodh nga dritarja e ndërtesës, nga kati i gjashtë i saj. Ndërkohë që flakët zgjatën për rreth katër orë, dhe 200 zjarrfikës u angazhuan për shuarjen e tij.

Shërbimet e shpëtimit deklarojnë se gjithsej 27 persona u trajtuan për thithjen e tymit.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej