Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Trafiku i kokainës në Itali, arrestohen 17 persona

Nga Klodiana 0

Gjatë ekzekutimit të operacionit të koduar si “Re Mida”, policia italiane ka vënë në pranga 17 persona. Ata akuzohen për pjesëmarrje në aktivitet të organizuar kriminal, trafik drogë e armësh, ndërsa 1 persona është shpallur në kërkim.

Si pjesë e këtij grupi kriminal nën akuzë është edhe një shqiptarë Dorian Petoku, 33-vjeçar i arrestuar pak muaj më parë bashkë me 5 persona të tjerë për trafikimin e 644 kg kokainë që vinte nga Amerika Latinë drejt Italisë.

Gjatë operacionit të sotëm janë sekuestruar 100 kg kokainë, 143 kg hashash, një laborator droge, 20 armë zjarri, 6 kg eksploziv e 5 detonatorë.

Ky grup kriminal ushtronte aktivitetin e tij në qytetin e Romës me bazë në lagjen Montespaçato.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej