Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Toka australiane nuk po gjen paqe, rrezikon përmbytje nga reshjet me intensitet

Nga Ejona 0

Pas zjarreve me pasoja shkatërruese që përfshinë tokën Australiane, duket se nuk ka paqe për këtë vend.

Shiu që filloi të binte u duk një lehtësim i madh për banorët dhe autoritetet në luftën ndaj zjarrit, por probleme të tjera të mëdha u shkaktuan prej tij.

Intensiteti i madh i reshjeve ka sjellë rrezik të përmbytjeve në disa zona. Disa rrugë kryesore u mbyllën dhe ka patur ndërprerje të energjisë .

“Shiu vazhdon të bjerë nëpër një numër fushash zjarri, megjithatë Bregu i Jugut të Largët dhe përgjatë kufirit akoma nuk kanë marrë lagështi”, tha Shërbimi Rural i Zjarrit  në Tëitter.

Kujtojmë që zjarret në Australi kanë nisur që nga shtatori duke shkaktuar 28 viktima në njerëz,  dhe kanë vrarë më shumë se 500 milion gjallesa të tjera, si  edhe kanë shkatërruar mbi 2000 banesa.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej