- Advertisement -

TAG

permbytje

Përmbytje historike, të paktën 11 viktima në Bregun Lindor të SHBA

Të paktën 11 persona kanë humbur jetën në Bregun Lindor të SHBA pas përmbytjeve historike të shkaktuara nga një stuhi. Viktimat janë raportuar në...

Mbi 150 viktima nga përmbytjet, ekspertët fajësojnë qeverinë gjermane: Qytetarët nuk u njoftuan

Ekspertja britanike e përmbytjeve Hannah Cloke, profesoreshë e hidrologjisë në Universitetin e Reading, i ka dhënë qeverisë federale dhe sistemit gjerman të mbrojtjes civile...

Përmbyten tokat dhe shtëpitë në Fier, banorët: S’kanë pastruar kanalet

Reshjet e një nate më parë kanë përmbytur toka bujqësore dhe shtëpi në zonën e Radostinës në Fier. Raportohet se rreth 7 ha toka në...

Buna del nga shtrati, përmbyten disa banesa në Shkodër, evakuohen 10 familje

Gjatë 24 orëve të fundit, për shkak të shirave ka rritje të nivelit të ujit nga prurjet, shkarkimet dhe reshjet në të gjithë territorin...

Prej javësh nën ujë, banori i Obotit: E kam varkën si bukën e gojës (film)

“Varka është e domosdoshme, si puna e bukës e bukës që hajmë ashtu është varka” . Kole Çukaj jeton në fshatin Obot. Kjo varkë prej...

Moti i keq/ Vërshime në disa zona të Kosovës

Në disa rajone të Kosovës janë regjistruar vërshime si pasojë e reshjeve të borës dhe shiut. Komuna e Malishevës përmes një postimi në rrjetin social...

Përmbyten rreth 400 banesa në Sukth, banorët: Nuk është marrë asnjë masë

Rreth 400 banesa në Sukth janë të përmbytura, ndërsa situata vijon të mbetet shqetësuese. Banorët janë shprehur se nuk kanë marrë asnjë ndihmë nga autoritetet. Raportohet...

Priten reshje intensive/ IGJEUM: Zonat e rrezikuara nga përmbytjet

  Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon se dita e sotme dhe ajo e nesërmja do sjellin reshje intensive dhe do vendosin në...

Kurti: Situata alarmuese, përmbytjet nxorën në pah dështimet e qeverisjes 20-vjeçare

Kryetari i LVV-së, Albin Kurti deklaroi se situata e përmbytjeve në Kosovë është alarmuese. Nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook” Kurti shkruan përmbytjet nxorën...

Oboti i izoluar nga përmbytjet, Basha takon banorët: Duhej parandaluar

Lideri i opozitës gjatë vizitës në Shkodër për shkak të situatës së përmbytjeve është ndalur në fshatin Obot. I shoqëruar nga kryetarja e Bashkisë Voltana...

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...
- Advertisement -