Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tjetër arratisje spektakolare e dy shqiptarëve nga burgu grek, ja si i futën në grackë rojet

Nga Ejona 0

Një tjetër arratisje spektakolare e dy të burgosurve shqiptarë dhe dy gjeorgjianë ka ndodhur në burgun Petrou Ralli në Athinë.

Mësohet se të burgosurit janë arratisur në orën katër të mëngjesit nga burgu në Athinë. Ata ishin dërguar për të qëndruar atje përkohësisht, për shkak të disa episodeve të dhunës që kishin pasur në burgun e Koridhalosit.

Të burgosurit kapën gardianin në qelinë e tyre dhe atje, nuk dihet në ç’rrethana, i vunë një send të mprehtë në fyt dhe e detyruan me forcë të hapë derën. Pastaj i morën armën dhe me të ndaluan oficerët e tjerë të policisë.

Kur arritën në katin e parë, dy shqiptarët dhe dy gjeorgjianët që ishin dënuar për grabitje me armë dhe vjedhje, kërcënuan edhe rojet  jashtë godinës dhe ua morën armët.

Të katër më pas morën makinën e policisë, të cilën më pas e lanë disa qindra metra larg.

Gjatë kësaj kohe pati shkëmbim armësh, por pa të plagosur.  Të katër të burgosurit arritën të largohen në drejtim të panjohur.

Por, policia greke ELAS u mobilizua menjëherë me shpejtësi dhe arriti të arrestojë njerin nga të arratisurit në orën 7:30 të mëngjesit. Nuk bëhen ende të ditur emrat e personave që janë arratisur.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej