Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tiranë/ Lapraka pa energji, OSHEE: Rikthehet brenda 60 minutave

Nga Klodiana 0

Një nga zonat më të populluara të kryeqytetit ka mbetur pa energji elektrike. Përmes një njoftimi OSHEE bën me dije se duke nisur që nga ora 21:00 mbrëmjen e djeshme një pjesë e zonës së Laprakës ka mbetur pa energji për shakak të një defekti në rrjetin TM.

OSHHE njofton se aktualisht është gjendur defekti dhe parashikohet që energjia të rikthehet brenda 60 minutave.

Njoftimi i OSHEE

#Laprakë, Tiranë

Mbremë rreth 21:00 një pjesë e zonës Laprakë, Tiranë mbeti pa energji elektrike për shkak të defektit në rrjetin TM.
Brigadat e njësisë Tirana3 kryen manovrime në çdo kabine për të identifikuar defektin deri në 03:30 të natës.
Aktualisht është gjendur defekti dhe parashikohet që energjia të rikthehet brenda 60 minutave.
Për tu theksuar fakti se vonesa në gjetjen e avarisë erdhi edhe për shkak të mosadministrimit nga ana e OSHEE të kabinave private dhe mungesa e aksesit për të hyrë brenda e bën të pamundur manovrimin në kohë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej