Tirana pa sulmues, Agostineli nguron…

Duhet të lëçisni

COVID-19 i merr jetën skenaristit dhe regjisorit të mirënjohur Kujtim Gjonaj

Regjisori dhe skenaristi i mirënjohur Kujtim Gjonaj është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 74 vjeçare. Karriera e tij e pasur si regjisor...

Tragjedi në Mesdhe/ 20 migrantë të zhdukur, 100 të shpëtuar

Gati 100 migrantë në rrugën e tyre për në Evropë u shpëtuan sot në brigjet e Libisë, ndërsa njëzet u zhdukën në Mesdhe. Migrantët, kryesisht...

Prioriteti i çështjes Çame/ Idrizi në takim virtual me kryetarin e VATRËS

Kryetari i Federatës Pan Shqiptare të Amerikës VATRA, z. Ahmet Xhafo zhvilloi një takim virtual me kryetarin e Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet...

“Nuk kemi siguri rrugore”, eksperti Hoxha: Stafi duhet të kualifikohet! Nga roje, përfundojnë shefa

Eksperti i Sigurisë Rrugore, Gëzim Hoxha gjatë një interviste të dhënë u shpreh se në vendin tonë nuk ka autoritete të posaçme për sigurinë...

Partizani – Tirana është edhe një ndeshje teknikësh. Trajneri Daja ka qenë i suksesshëm në drejtimin e bardhebluve, ku në 16 prezenca në pankinën e bardhebluve ka arritur 11 fitore, por për derbin i ka të kufizuara zgjedhjet. Problemi më i madh është sërish sulmi, ku do t’i duhet të luajë pa një futbollist të specializuar në vijën e parë dhe alternative e vetme mbetet japonezi Fukui. Ndërkohë që në stol janë kthyer Elis Bakaj dhe Erjon Vucaj. I pari ndjen ende dhimbje në kavilje dhe do të jetë thjeshtë një alternativë për disa minuta në rast nevoje, ndërsa mesfushori shkodran është bashkuar me grupin pas një dëmtimi relativisht të gjatë. Ndërsa Agostineli, i cili ka fituar vetëm dy nga pesë ndeshjet në krye të Partizanit vazhdon të tregohet i tërhequr. Fillimisht mendohej se në vijën e parë do të ishte dyshja Raçiç – Sukaj, për ta përdorur sulmuesin serb si “torrë”, por duket se përfundimisht lojtari më i avancuar do të jetë shkodrani, autori i 11 golave, i mbështetur nga Toraso, si dhe nga krahët prej Vilës dhe Mazrekajt të rikthyer, gjithnjë nëse ky i fundit do të dërgohet në fushë që nga minuta e parë.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

COVID-19 i merr jetën skenaristit dhe regjisorit të mirënjohur Kujtim Gjonaj

Regjisori dhe skenaristi i mirënjohur Kujtim Gjonaj është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 74 vjeçare. Karriera e tij e pasur si regjisor...

Tragjedi në Mesdhe/ 20 migrantë të zhdukur, 100 të shpëtuar

Gati 100 migrantë në rrugën e tyre për në Evropë u shpëtuan sot në brigjet e Libisë, ndërsa njëzet u zhdukën në Mesdhe. Migrantët, kryesisht...

Prioriteti i çështjes Çame/ Idrizi në takim virtual me kryetarin e VATRËS

Kryetari i Federatës Pan Shqiptare të Amerikës VATRA, z. Ahmet Xhafo zhvilloi një takim virtual me kryetarin e Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet...

“Nuk kemi siguri rrugore”, eksperti Hoxha: Stafi duhet të kualifikohet! Nga roje, përfundojnë shefa

Eksperti i Sigurisë Rrugore, Gëzim Hoxha gjatë një interviste të dhënë u shpreh se në vendin tonë nuk ka autoritete të posaçme për sigurinë...

Sërish qindra të infektuar, 21 persona humbin betejën me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit

Situata me koronavirusin vazhdon të mbetet problematike në vendin tonë, duke qenë se në 24 orët e fundit janë identifikuar 952 persona të prekur...