Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tirana pa drita, OSHEE: Ja zonat që do qëndrojnë në errësirë

Nga Klodiana 0

Prej disa ditësh në disa zona të kryeqytetit ka patur ndërprerje të energjisë elektrike. Ditën e sotme, OSHEE njofton sërish se në disa zona të Tiranës do të ketë shkëputje energjie në datën 18 dhe 19 qershor nga ora 09:00 deri në 16:00.

Shkëputje e energjisë do të bëhet për shkak të investimeve që po kryhen në kabinat elektrike dhe për shkak të rikonstruksionit të tyre gjithashtu.

Njoftim  i plotë për abonentët Tiranë nga OSHEE

Për shkak të investimit që po kryhet për rikonstruksionin e disa kabinave në Tiranë, në datat 18-19 qershor do të stakohet energjia në këto intervale kohore👇

📍18 qershor/09:00-16:00

rruga “Mati Logoreci”, rruga “Myslym Keta”, rruga “Besim Fagu”, rruga “Njazi Meka”, rruga “Andrea Mano” ✔

📍09:00-15:00

rruga e Dibres, rruga e Barikadave, rruga “Allaman Dervishi” pjeserisht, prane Ktheses se Kamzez.

📍09:00-14:00

rruga “Muhamet GJollesha”, rruga e Kavajes pjeserisht, tek 21 DHjetori, rruga “Muhamet GJollesha”

📍19 qershor/09:00-15:00

rruga “Gavril Pepo” në Yzberisht, rruga “Badhyl”, rruga “Demir Gashi” pjesërisht, rruga “4 Dëshmorët”, rruga “Thanas Ziko”, rruga “Odise Grillo”✔

📍09:30-15:00

rruga “Eshref Frashëri” pjesërisht, pranë rrugës “Don Bosko”, rruga “Haxhi Hysen Dalliu”, rruga “Petro Marko”✔

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej