Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tirana dy ditë pa drita, OSHEE publikon zonat dhe oraret

Nga Ejona 0

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, (OSHEE), ka njoftuar abonentët e Tiranës për disa reduktime të energjisë elektrike gjatë datës 22-23 korrik.

Sipas OSHEE, për shkak të punimeve për rikonstruksionin e disa kabinave, energjia elektrike do të kufizohet me orare të pjesshme në disa zona të Tiranës.

Njoftim për abonentët Tiranë

Në vijim të investimit për Rikonstruksionin e Kabinave ku po instalohet rrjeti i ri 20 kV,në disa zona të Tiranës do të stakohet energjia  gjatë datave 22-23 korrik në këto zona

22 KORRIK

09:00-12:00

rruga “Oksana Budina”, rruga “Tasim Shehu”, rruga “Fitnete Rexha”, rruga “Tasim Shehu”, rruga “Xhafer Zelka”, rruga “Nikolla Lena”, rruga “Myslym Shyri”

11:00-13:00

rruga “Rrexhep Tarja”

09:00-15:00

zona Fushë Mëzez, zona “Misto Mame”

23 KORRIK

08:30-16:00

rruga “Gjin Bue Shpata”, pranë Stadiumit “Selman Stërmasi”

09:00-15:00

rruga “Loni Ligori” pranë rrugës “Teodor Keko”, rruga “Joklin Persi”, pranë rrugës “Teodor Keko”, rruga “Nikolla Tupe”, rruga “Vaso Pasha”, rruga “Ismail Qemali”, rruga “Brigada VIII”

09:30-15:00

rruga e Durrësit, rruga “Mine Peza”, rruga “Haxhi Hysen Dalliu”

09:00-16:00

rruga “Fiqiri Basha” pranë rrugës “Don Bosko”, rruga “Riza Cuka”

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej