Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tërmeti tronditi Shqipërinë, persona të lënduar dhe banesa të dëmtuara

Nga Klodiana 0

Një tërmet i fuqishëm 5,8 ballë është ndjerë në kryeqytet. Tërmeti ka zgjatur për disa sekonda dhe lëkundjet kanë qenë tepër të forta. Epiqendra ka qenë në detin Adriatik, 1 km nga Durrësi.

Goditja e parë është pasuar nga një tjetër e fortë në orën 16. 15, e ndjerë kudo në kryeqytet.

Të gjithë banorët në panik kanë dalë nga banesat.

Ndërkohë mësohet se dy persona kanë mbetur të lënduar nga tronditja e tërmetit dhe janë transportuar për në spital.

Po ashtu, raportohet se në disa zona ka banesa të dëmtuara.

IMG-20190921-WA0031-1024x768IMG-20190921-WA0031-1024x768IMG-20190921-WA0032-1024x768IMG-20190921-WA0033-1024x768IMG-20190921-WA0034-1024x768IMG-20190921-WA0036-1024x768IMG-20190921-WA0041-498x102467aaf558-1df5-41f8-85d2-cd24aaa84769443f756d-0bb9-4a36-ab90-d9d821fc95321b7fb3f4-3f5f-45c6-b4ab-90a08661bc80 - Copy
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej