Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tërmeti/ Rama shpërndan medalje për ekipet e huaja të shpëtimit që ndihmuan Shqipërinë

Nga Ejona 0

Kryeministri Edi Rama ka organizuar mbrëmjen tradicionale për festat e fundvitit me ambasadorët e huaj në Pallatin e Brigadave.

Rama ka vlerësuar me medalje të gjitha ekipet e shpëtimit të mbërritura nga dhjetra vende të botës në Shqipëri menjëherë pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit.

Nga Forcat e Sigurisë së Kosovës, te ekipet e shpëtimit të Greqisë, Rumanisë, Izraelit, Italisë, Serbisë, Francës, Malit të Zi, Maqedonisë dhe Turqisë kryeministri Rama ka ndarë medalje falenderuese duke ja dorëzuar ambasadorëve përkatës të secilit vend.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej