Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Raportoi lidhjet e Tahirit me trafikun e drogës/ Gazetari italian: Më kanë kërcënuar me jetë (film)

Nga Ejona 0

Gazetari italian, Valerio Cataldi ka zbuluar për herë të parë se ka marrë kërcënime për jetën pas emisionit që ka bërë për lidhjet e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri me trafikun e drogës.

Deklaratën Cataldi e bëri gjatë një lidhjeje telefonike në emisionin “Fuori TG”, ku flitej për paketën anti-shpifje të qeverisë “Rama”. Duke diskutuar nëse kjo paketë cenon lirinë e mediave, gazetari pranoi se ai vetë kërcënuar për shkak të lajmeve për Tahirin, të cilat janë cilësuar të rreme.

“Unë jam kërcënuar pas emisioneve për trafikun e drogës në Shqipëri. Jam kërcënuar dhe jam ofenduar në mënyrë të vazhdueshme. Faktet e transmetuara në emisionin tonë u quajtën lajme të rreme”, tha ndër të tjera Cataldi.

Fuori Tg, Rai3: Albania, bocche cucite

Fuori Tg, Rai3: Albania, bocche cucitehttps://www.albanianews.it/rassegna/rai3-albania-bocche-cuciteOggi, mercoledì 11 dicembre alle 12.25 su Rai3, è andato in onda "Fuori Tg", con Maria Rosaria De Medici che ha discusso con Giuseppe Giulietti, presidente della Federazione Nazionale della Stampa Italiana, e Koloreto Cukali del Consiglio dei Media Albanesi."Fuori Tg" è lo spazio quotidiano di approfondimento del Tg3 a cura di Mariella Venditti in onda dal lunedì al venerdì.

Publiée par ALBANIA NEWS sur Mercredi 11 décembre 2019

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej