Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tërmeti në Durrës, 17 të shoqëruar për shembjen e ndërtesave që humbën jetën dhjetra njerëz

Nga Klodiana 0

Policia e Durrësit ka shoqëruar një numër të madh personash që dyshohet se kanë ndikuar në rritjen e numrit të viktimave të tërmetit të 26 nëntorit.

Mëson se mes të shoqëruarëve janë edhe Ahmet Doda dhe Ahmet Hasa, drejtori nëndrejtori i Kavalishencës së Durrësit.

Drejtori Ahmet Doda dhe nëndrejtori Kujtim Hasa janë marrë në pyetje lidhje me vdekjen e Hajdarmatajt pasi objekti ishte shpallur i pabanueshëm pas tërmetit të 21 shtatorit, por ata nuk kishin marrë masat që askush të mos futej më në të.

Gjithashtu të shoqëruar janë ish-kreu i ALUIZNI-it Arben Isaku, aktualisht Drejtor i Kadastrës, Aldo Dakovelli, shef Sektori në Kadastrën e Durrësit dhe Artemis Malko, verifikues terreni.

Ata dyshohet se kanë legalizuar në kundërshtim me ligjin ndërtesat që janë shembur duke marrë nën vete jetë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej