Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tërmeti i dytë godet Zelandën e Re. Autoritetet: Lëkundjet e tokës mund të vazhdojnë për disa muaj

Nga Skenderi 0

Një tjetër  tërmet me magnitudë 6.3 goditi Ishullin Jugor të Zelandës së Re. Tërmeti  goditi në orën 13:45 sipas orës lokale në një thellësi prej 10 km (6 milje), në verilindje të Christchurch.

Banorët që jetojnë atje u urdhëruan të zhvendoseshin menjëherë në zona më të larta. Tërmeti i parë u pasua nga qindra lëkundje të tjera, duke sjellë ndërprerje të energjisë elektrike dhe ujit të pijshëm.

“Gov net”, një projekt i financuar nga qeveria që monitoron tërmetet, paralajmëroi se lëkundjet e tokës mund të vazhdojnë për disa muaj. Autoritetet u mobilizuan për evakuimin e banorëve përgjatë bregdetit lindor.

termet2 termet3

Zelandë e re/ Tërmet i fuqishëm prej 7.4 ballësh, nuk ka viktima

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej