Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tërmet me magnitudë 4.5 ballë, epiqendra në Berat

Nga Klodiana 0

Lëkundje të forta tërmeti me magnitudë 4.5 ballë është ndjerë në disa qytete të Shqipërisë pasditen e sotme.

Sipas Institutit Sizmologjik Evropian, tërmeti është ndjerë në qytetet Vlorë, Fier, dhe Berat, ndërsa epiqendra ka qenë në Urën Vajgurore.

Tërmeti ka shkaktuar panik tek qytetaret, ndërsa për momentin nuk ka njoftime për dëme materiale apo të lënduar.

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej