Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Temperaturat arrijnë -12 gradë në Dibër, banorët të izoluar prej 10 ditësh

Nga Media 0

Moti i ftohtë ka izoluar familjet në qarkun e Dibrës. Gjatë natës temperaturat kanë arritur në -12 gradë celcuis.

Problematike është situata për 115 familje në Tërnovë të Madhe dhe Tërnovë të Vogël. Banorët thonë se janë të izoluar prej 10 ditësh.

Në qytetin e Bulqizës dhe Peshkopi trashësia e dëborës ka arritur 70 cm.

Ndërkohë bashkitë e qarkut të Dibrës kanë deklaruar se situata është nën kontroll.

Rruga nacionale Peshkopi-Tiranë në disa akse kalohet me vështirësi për shkak të ngricave në rrugë./Oranews

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej