“Te Juvja janë bij kur****”, shpërthen bosi i Fiorentinës: Milan dhe Inter fryhen me para borxh

Duhet të lëçisni

Ndodh e papritura në Gjermani, Dortmundi eliminohet nga skuadra e kategorisë së dytë

Rezultat i bujshëm në Gjermani, pasi St Pauli, skuadër e kategorisë së dytë, ka eliminuar Borusia Dortmund nga Kupa e Gjermanisë. Në fakt, ndeshja e...

Formohet “qeveria e pakicës”, shqiptarët dhe boshnjakët bëhen bashkë në Mal të Zi

Lista Shqiptare, Koalicioni Shqiptar dhe Partia Boshnjake i kanë dhënë mbështetje koalicionit “E Zeza në të Bardhë” për formimin e qeverisë së re në...

Vdekja e 3-vjeçarit në Fier, edukatorja deklaron dy versione të ngjarjes

Lajmi se një 3-vjeçar humbi jetën tragjikisht në një kopsht privat në Fier ka tronditur mbarë opinionin publik. Prindërit e vogëlushit kanë vendosur që...

Vjosa Osmani nuk i toleron kërcënimet e ish-ambasadorit, e denoncon në Polici

Presidentja Osmani ka denoncuar në Polici për kërcënim publik ish-ambasadorin e Kosovës në Maqedoninë e Veriut. Rrethohet nga pesë truproje. Mirëpo siguria e Presidentes...

Presidenti i Fiorentinës, Roko Komiso, ka shpërthyer në deklaratën e tij të fundit, lidhur me realitetin ekonomik me të cilin mbijeton Seria A, duke shprehur fjalë shumë të rënda ndaj Juventusit, Milanit e Interit.

“Juventusi është i kuotuar në bursën e Milanos. Vlera e aksioneve të tyre ka rënë 3 herë pas akuzave për plusvalenca, por ato vazhdojnë të kenë me vete aksionarët e tjerë. Me humbjet e pësuara, nëse diçka e tillë do të kishte ndodhur në Amerikë, këta ‘motherfuckers’ (bij k…) do t’i kishin dërguar në gjyq.”

“Më thoni se çfarë ka bërë Andrea Anjeli deri më sot?! Ndoshta gjyshi i tij po, pasi edhe respektin e sotëm e meriton falë tij… Por, nuk është se janë më mirë Milani e Interi. Ai Gordon Singer i ‘Elliott’ që drejton kuqezinjtë apo edhe ai çunaku Zhang i ‘Suningut’ fryhen duke përdorur paratë e të tjerëve. Unë te Fiorentina dua financa të shëndosha dhe kjo është fija ime e logjikës në biznes”, deklaroi Komiso.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Ndodh e papritura në Gjermani, Dortmundi eliminohet nga skuadra e kategorisë së dytë

Rezultat i bujshëm në Gjermani, pasi St Pauli, skuadër e kategorisë së dytë, ka eliminuar Borusia Dortmund nga Kupa e Gjermanisë. Në fakt, ndeshja e...

Formohet “qeveria e pakicës”, shqiptarët dhe boshnjakët bëhen bashkë në Mal të Zi

Lista Shqiptare, Koalicioni Shqiptar dhe Partia Boshnjake i kanë dhënë mbështetje koalicionit “E Zeza në të Bardhë” për formimin e qeverisë së re në...

Vdekja e 3-vjeçarit në Fier, edukatorja deklaron dy versione të ngjarjes

Lajmi se një 3-vjeçar humbi jetën tragjikisht në një kopsht privat në Fier ka tronditur mbarë opinionin publik. Prindërit e vogëlushit kanë vendosur që...

Vjosa Osmani nuk i toleron kërcënimet e ish-ambasadorit, e denoncon në Polici

Presidentja Osmani ka denoncuar në Polici për kërcënim publik ish-ambasadorin e Kosovës në Maqedoninë e Veriut. Rrethohet nga pesë truproje. Mirëpo siguria e Presidentes...

Kupa e Italisë/ Juventus në avantazh, Cuadrado ekzekuton saktë goditjen e dënimit

Dy gola në dy minuta për Juventus-in, por vetë m njëri ka qenë i vlefshëm. Bardhezinjtë kanë kaluar në avantazh në minutën e 25-të kundër...