Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Takim me Ruçin, Ballën dhe Hajdarin/ Ish-ambasadori holandez: Protestat e opozitës dëmtojnë integrimin

Nga Ejona 0

Ish-ambasadori holandez i OSBE në Shqipëri dhe Kosovë, Robert Bosch ka zhvilluar sot një takim në Holandë me kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçi, kreun e grupit parlamentar socialist Taulant Balla, dhe kryetaren e grupit parlamentar demokrat, Rudina Hajdari.

Ish-ambasadori është shprehur se protestat e opozitës po dëmtojnë procesin e hapjes së negociatave për Shqipërinë. Ai i ka bërë thirrje opozitës të që të mos punojë vetëm për vete por në interes të Shqipërisë.

Bosch tha se njerëzit në Shqipëri janë të zhgënjyer nga politika, pasi qeveria akuzohet se bashkëpunon me krimin dhe nga ana tjetër opozita bën protesta për të marrë pushtetin.

Kujtojmë se Ruçi, Balla dhe Hajdari ndodhen në Holandë në një vizitë tre ditore në Hagë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej