Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Në Slloveni, Shqipëria përdoret si slogan fushate

Nga 27-shi 0

“Votoni për ne që Sllovenia mos bëhet si Shqipëria”, është ky slogani i fushatës që është përdorur nga një forcë politike në Slloveni.

Slogani i përdorur nga “Domovinska liga”, kërkon t’u tregojë qytetarëve slovenë që të votojnë forcën e duhur në mënyrë që Sllovenia të mos bjerë në duart e gabuara dhe më pas ata politikanë ta shndërrojnë atë njësoj si pushtetarët shqiptarë bënë me Shqipërinë.

Foto nga fushata elektorale në Slloveni:

Image

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej