Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tahiri: Gabimi më i madh, tregova se në çfarë mase mbillej kanabisi në Shqipëri (film)

Nga Klodiana 0

Ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, tregoi se gabimin që, sipas tij, ka kryer gjatë ushtrimit të detyrës është se ka treguar se në çfarë mase mbillej kanabisi në Shqipëri.

Në konferencën e sotme, Tahiri shtoi se ata që e zhytën vendin në krim, sot më akuzojnë mua.

“Bëra gabimin e madh që thashë se në çfarë mase mbillej kanabisi në Shqipëri. E dija se sa më shumë ta luftoja në çdo cep të Shqipërisë, aq më shumë do të ishin akuzat. Ata që e zhytën vendin në krim, sot më akuzojnë mua”, u shpreh Tahiri.

Sa i përket dënimit për shpërdorim detyre, Tahiri tha: “Dua të shoh kë ligj kam shkelur duke shpërdoruar detyrën. Në kulturën time një vendim gjykate vetëm ankimohet. Do ta ankimojë vendimin sapo të zbardhet dhe të më jepet e drejta. Jam i bindur se nuk e kam shpërdoruar asnjëherë detyrën.”

Saimir Tahiri ne konference per shtyp pas denimit me 3. 4 vite sherbim prove per "shperdorim detyre"

Saimir Tahiri ne konference per shtyp pas denimit me 3. 4 vite sherbim prove per "shperdorim detyre"

Publiée par SYRI.net sur Samedi 21 septembre 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej