- Advertisement -

TAG

Zoti

Shqipëria reale aty ku e ka vënë Zoti

Nga Shpëtim Idrizi* Çështja Çame në 100 vjetorin e dytë të shtetit shqiptar Në këtë leksion unë dua të ndërtoj dy paralele midis Shqipërisë në distancë kohore...

Çfarë kërkon Zoti prej nesh në këto momente?

Nga dom Gjergj Meta Të dashur miq, Po ndaj me ju disa reflektime me shpresën se po i flas zemrës së secilit prej jush. Ne që jemi...

Shqipëria, vend i bekuar apo i mallkuar nga Zoti?

Nga motër Lula Mecaj Më ka ndodhur shpesh të dëgjoj idenë se Shqipëria është një vend i mallkuar nga Zoti, dhe kjo ide është e pranishme...

Shpërthen Flutura Açka: Kriminelët e lirë qeveria tmerron njerëzit. Rama citon Zotin, por vetë fshihet pas COVID-it (film)

Shkrimtarja Flutura Açka ka kritikuar ashpër vendimet e qeverisë mbi masat ndëshkuese për qytetarët si dhe masat e ndërrmara deri më tani. Ajo ka...

Zotin mos ta kthejmë në shkaktarin e asaj që na ka ndodhur

Të dashur miq! Krishtlindja po vjen! Asnjëherë nuk duhet të humbim shpresën te e mira dhe e bukura. Thjesht e mira dhe e bukura janë gjëra...

Rama: Po të merrej Zoti me zgjedhjet, Monikës i kishte rënë rrufeja

Kryeministri, Edi Rama, nuk la pa shigjetuar as në Fier ish-aleatin në qeveri, Lëvizjen Socialiste për Integrim, duke e akuzuar për shitblerje të votës. Rama: Nuk...

Rama u thotë s’jam Zoti, studentët: Do dalim me mijëra, po s’u hoq tarifa rrëzohet ministria

"Unë nuk jam Zoti që i shkruani kërkesat dhe kërkoni të plotësohen por që nuk pranojnë as ta takojnë e i thonë na gjej...

Si përkthehet shqip “What the Fuck”, Rama e shpjegon me Zotin dhe Librin e Shenjtë

I pyetur se kujt iu drejtua me shprehjen, “What the fuck!” dhe çfarë fshihet pas saj, Edi Rama theksoi se e ka thënë në...

Dom Artur Jaku-kriminelëve: Ju mund t’i shpëtoni policisë, por jo Zotit

Një apel ka ardhur sot nga Shkodra pas vrasjeve të ditëve të fundit. Ka qenë prifti katolik Dom Artur Jaku ai që ka kërkuar...

Teatri i ri si një kishë në qiell, do të na e sjellë Zotin më pranë

Nga Dunisha Rugova Teatri Kombëtar është shndërruar këto ditë në qendër të debatit publik. Të shembet teatri e të ndërtohet një kullë, apo të rikonstruktohet...

Latest news

Zyrtare: Leo Messi largohet nga Barcelona

Leo Messi nuk do të qëndrojë te Barcelona, edhe pse klubi spanjoll në deklaratën e publikuar shkruan se marrëveshje për një kontratë të re...

Vatër e re zjarri në Pogaj të Hasit, era e fortë ndihmon flakët të përhapen më shpejt

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Pogaj të Hasit. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, flakët janë përhapur me shpejtësi...

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...
- Advertisement -